18 °C

BTSO, girişimcileri geleceğe hazırlıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim’ programları ile ekonomiye yeni girişimciler kazandırmayı sürdürüyor.

BTSO, girişimcileri geleceğe hazırlıyor

BURSA (DÜNYA) - Şimdiye kadar KOSGEB ile birlikte 40’a yakın ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı’ sayesinde 1.000’e yakın girişimciye ulaşan BTSO, bu noktada Türkiye’ye örnek oluyor. 2018 yılında gerçekleştirilen eğitim programlarından yararlanan girişimci adayları sertifikalarını törenle aldı. Oda Hizmet Binası’ndaki programda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, genç girişimci ve start-up oranlarıyla Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında önemli bir konumda olduğunu belirterek, “Girişimciliği bir kültür olarak benimsemeliyiz” dedi.

Aytuğ Onur, “Ülkemiz, dünya genelindeki girişimci oranlarına göre yeni girişimci sayıları bakımından oldukça iyi bir konumda. Türkiye ekonomisinin tüm parametrelerde daha başarılı olması, yeni girişimcilerimiz ile olacaktır. Ülkemiz için ihracat ve üretim ne kadar önemli ise girişimci ruhu da bir o kadar önemli teşkil etmektedir. Bursa iş dünyası olarak girişimcilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KOSGEB İl Müdürü Erkan Güngör ve İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen’in de katıldığı program, sertifika töreninin ardından sona erdi.