19 °C

Arkas'ın araçları Renault Trucks'tan

Renault Trucks Arkas Lojistik'e 2,5 milyon euro değerinde 30 T460 çekici sattı.

Arkas'ın araçları Renault Trucks'tan
Renault Trucks, Arkas Lojistik'e 2,5 milyon euro tutarında 30 T460 çekici araç satışı yaptı. 


Renault Trucks ve Arkas Lojistik arasındaki araç teslim töreni, Arkas Lojistik'in Orhanlı'daki binasında düzenlenen basın toplantısının ardından yapıldı.

Basın toplantısında konuşan Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Arkas Lojistik'e ilk Euro 6 araçlarını teslim ettiklerini belirterek, "Arkas Lojistik 30 adetlik yeni alımlarında yine ADR'li Renault Trucks T serisi çekicilerimizi tercih etti. Renault Trucks T serisi, hepinizin bildiği gibi yakıt tasarrufunda lider. Geçen sene Arkas Lojistik'e ilk ADR'li 30 adet çekicilerini teslim etmiştik. Dolayısıyla bu yeni alımlarıyla ADR'li araç sayılarını da 60 adete yükseltmiş oldular. Bu seçimlerinden dolayı Arkas Lojistik'i ayrıca tebrik ediyor, mevzuatın tam olarak uygulamaya alınması ile ADR araçlarının avantajlarını daha da fazla görebileceklerine inanıyoruz" değerlendirmesini yaptı.

"Arkas'ta Renault Trucks çekicilerin egemen olduğu bir araç filosu bulunuyor"

Arkas Lojistik'in hizmet kalitesi ve global standartlardaki çalışma prensipleriyle lojistik sektörünün örnek şirketlerinden olduğunu ifade eden Delepine, Renault Trucks'ın, yıllardır sürdürdüğü düşük yakıt tüketimi liderliğine ilaveten yeni ürün gamıyla "toplam sahip olma" maliyetinde de pazarın en iyisi olduğunu söyledi.

Arkas gibi profesyonel yönetilen şirketlerin bu yöndeki yatırım tercihlerinin de Renault Trucks'ın yakıt tasarrufunu gösterdiğini anlatan Delepine, "Arkas Lojistik'in Renault Trucks çekicilerin egemen olduğu bir araç filosu bulunuyor. Böylece Arkas Lojistik, neredeyse tek markalı araç filosu ile satış sonrası hizmetlerde de maliyet avantajı ve zaman tasarrufu sağlayabiliyor. Öte yandan anlaşmamız itibariyle araçlarımızın kredilendirme hizmeti VFS Finansman tarafından gerçekleştirildiği için Arkas Lojistik, grup şirketlerimizin toplam hizmet avantajından da yararlanabiliyor" diye açıklamalarda bulundu.

"Filomuz bu yatırımla 500'e yakın araca ulaştı"

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, Türkiye'nin en büyük kara taşımacılığı filolarından birine sahip Arkas Lojistik'in yatırımlarını sürdürdüğünü belirterek, firmanın 2,5 milyon euro yatırımla teslim aldığı 30 Renault Trucks T460 çekicilerin, filonun ilk Euro 6 normundaki araçları olduğunu kaydetti.

Arkas Lojistik olarak 2016 yılında küresel ekonomide yaşanan belirsizlikler ve yavaşlamaya rağmen karlılıklarını dolar bazında yüzde 15, TL bazında ise yüzde 31 arttırdıklarını belirten Arcas, bu büyümeyi hizmet çeşitliliklerinin artmasına borçlu olduklarını söyledi.

Türkiye'den Türki cumhuriyetlere artan taşımacılık işlerine talip olduklarını belirten Arcas şunları kaydetti:

"Bu seneyi dolar bazında yüzde 15 civarında büyüme ile kapatmayı planlıyoruz. Devam eden mevcut işlerimize ek olarak yeni varlık gösterdiğimiz hizmet alanlarının da büyümemize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Hedefimiz yurt içinde konteyner taşımacılığı, komple kamyon taşıması (FTL), dağıtım lojistiği, proje taşımacılığı, uluslararası deniz taşımacılığı, demir yolu gibi faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda büyümeye devam etmek.

Hedeflerimiz doğrultusunda 2017 yılı için planladığımız ekipman ve depo yatırımlarımız bulunuyor. 30 ADR'li Renault T460 çekici ile filomuzu güçlendirmemiz bunun bir göstergesi. Filomuz bu yatırımla 500'e yakın araca ulaştı. Yeni hizmet kollarına 81 ilde yurt içi dağıtım, proje ve ağır yük taşımacılığı ile likit ve enerji taşımalarını ekledik"

"Filomuzun yaklaşık yüzde 89'u Renault Trucks çekicilerden oluşuyor"

Arcas, her yıl düzenli olarak üstün teknolojiye sahip çevreci araçlar ile filolarını gençleştirmeye ve yenilemeye devam ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Renault Trucks ile hedeflenenin yüzde 10 altında yakıt tasarrufu sağlıyoruz. Bu kadar büyük bir filoya sahip olunca seçtiğiniz aracın özellikleri ve iş birliği yaptığınız marka daha çok önem kazanıyor. Bu anlamda Renault Trucks ile 1999 yılından bu yana güvenle çalışıyoruz, filomuzu araçları ile güçlendirmekten çok memnunuz. Filomuzun yaklaşık yüzde 89'u Renault Trucks çekicilerden oluşuyor.

Tüm araçlarımız yıllık ortalama 25 milyon kilometre yol kat ediyor. 8 milyon 750 bin litre yakıt tüketiyor. Bu kadar yüksek bir tüketimde araçların sunduğu yakıt tasarrufu, hem maliyet hem de sürdürülebilir çevre konusunda büyük bir geri dönüşüm sağlıyor. Deneyimlediğimiz yakıt tasarrufu farkı, Renault Trucks seçimimizde en önemli etkenlerden biri diyebiliriz. Araçların yakıt performansı verilen hedefin yüzde 10 altında gerçekleşerek bizi çok etkiledi. Ayrıca araçlar Euro 6 emisyonlu olması nedeniyle de çevreye daha az zarar veriyor."

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.