22 °C

Sertrans, Sanayi 4.0'a hazırlanıyor

Sertrans Logistics, Ar-Ge merkezi başvurusunu tamamladı.

Sertrans, Sanayi 4.0'a hazırlanıyor

Sanayi 4.0 çevresinde gelişen değer zincirleri doğal olarak lojistik sektöründe de dönüşümü tetikledi. Sertrans da bu kapsamda Ar-Ge başvuru sürecini tamamladı. Sertrans Logistics CEO'su Nilgün Keleş, "Lojistik şirketleri yeni teknolojiler ve inovasyonla kendilerini geliştirmezse, bu durum tedarik zincirlerinin entegre olamamasına yol açacak ve Sanayi 4.0 devrimini sekteye uğratacak" dedi.

"Sanayi 4.0'da lojistikçilere önemli görev düşüyor"

Nilgün Keleş, "Türkiye'nin küresel rekabetçiliği için sadece sanayi kuruluşlarının çabası yetmez. Değer zincirindeki tüm aktörler birbirine bağlı şekilde ve uyumla çalışmalı. Başarılı bir Sanayi 4.0 yolculuğu için sanayinin en büyük paydaşlarından olan lojistik şirketlerine önemli görevler düşüyor" dedi.

Sertrans olarak Sanayi 4.0 kapsamında inovasyon ve dijital dönüşüm temelli Ar-Ge çalışmalarına çok önem verdiklerini ifade eden Nilgün Keleş, "Ar-Ge merkezimiz için 28 Nisan'da resmi başvurumuzu tamamladık. 'Akıllı fiyatlandırma sistemi', 'artırılmış gerçeklik üzerinden süreç yönetimi', 'dinamik bütçelendirme sistemi' gibi benzeri ileri uygulama projeleri ile başvurumuzu yaptık. Başvurumuzun onaylanmasıyla yapacağımız çalışmalar geleceğin Sertrans'ını yaratmada en büyük gücümüz olacak'' diye konuştu.