13 °C

Türkiye'de hedef büyüten Yang Ming en büyük gemilerle taşıma yapacak

Türkiye'de, Arkas ortaklığıyla kurulan Yang Ming Anadolu şirketi ile faaliyet gösteren Uzakdoğulu armatör Yang Ming, 8 yıl sonra Türkiye'de üç limandan Uzakdoğu'ya yeniden direkt servis vermeye başladı.

Türkiye'de hedef büyüten Yang Ming en büyük gemilerle taşıma yapacak

İstanbul (Kumport), İzmir (Aliağa), Mersin (MIP) limanlarına uğrak yapan servis Uzakdoğu'ya direkt ihracat-ithalat yükü taşıyor. Yeni servisin lansmanı, dün İstanbul'da düzenlenen bir törenle yapıldı. Yang Ming Grup ve Arkas üst yönetimi ile Türkiye'deki müşterilerine servisin lansmanı Four Seasons Otel'de yapıldı.

Yang Ming Anadolu Genel Müdürü Mr. Chen yaptığı konuşmada "Bugün burada bu kadar kalabalık Yang Ming destekçisi, dostu ve işortağı gördüğüm için çok mutluyum. Türkiye'deki ortağımız Arkas ile birlikte sizle yüksek kalitede ve güvenilir servis sunmaya çalışıyoruz. Herkesin bildiği gibi dünyada denizcilik sektöründeki pek çok firma zor günlerden geçiyor. Biz çok şanslıyız ki hepiniz bugün buradasınız ve uzun yıllardır birlikte çalışıyor, size hizmet veriyoruz" dedi.

Yang Ming Grup Strateji Başkan Yardımcısı Spring Wu ise konuşmasında bu etkinliğin kendileri için üç önemli anlamından bahsetti. Spring Wu, "İlki bugüne kadar Türkiye'de çalıştırdığımız en büyük gemiler olan 14 bin TEU kapasiteli gemilerimizin Türkiye'de üç limana uğrak yapmaya başlamasını sizlerle birlikte kutlamak. İstanbul-İzmir ve Mersin'den Uzakdoğu'ya direkt taşıma yapıyoruz. Türkiye'deki ortağımız Arkas ile uzun yılladır başarılı bir iş yapıyoruz. Taşıma hacmimiz, pazar payımız ve 14 bin TEU'lık gemilerle Türkiye uğraklı direkt seferler başlatmamız bu başarıların göstergesi. İkinci anlamı bu başarılara sizlerle birlikte ulaştığımız için sizlere teşekkür etmek istememiz. Üçüncüsü ile biraraya gelmemiz vesilesi ile Yang Ming Grup'un finansal durumu hakkında sizlere açıkça birinci ağızdan bilgi vermek istememiz. Yang Ming Grup 45 yıllık tarihi olan denizcilik sektörünün en büyük oyuncularından biri. Çok kuvvetli hükümet ilişkilerimiz var. Denizcilik sektörünü çok iyi bildikleri, şirketimizi çok iyi tanıdıkları ve maddi destek oldukları için Tayvan hükümetine teşekkür ediyoruz. Ayaktayız ve durumumuz düzelmeye devam ediyor" dedi.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, herkese geldikleri için teşekkür ederek kısaca servisle ilgili bilgi verdi. Arkas, "Sene 2009 Yang Ming Anadolu kuruldu ve servis hazırlığına girdi. Sene 2017 Türkiye'de sizlere yeni bir direkt servis verebilmek amacıyla Yang Ming'in 14 bin TEU'luk gemileri İstanbul-Mersin ve İzmir limanlarına uğramaya başladı. İş birliğimiz 20. yılına yaklaşırken bu servisle taçlandırdığımız için mutluyuz. Servislerimizle türk ihrcacatçısına destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

14 bin TEU'luk gemiler ile verilmeye başlanan servisin ilk gemisi 9 Haziran'da İstanbul'a geldi. Gemiler İzmir Aliağa ve Mersin limanlarına da uğrayarak ithalat ve ihracatçıların yüklerini alıyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.