18 °C

BTB üyeleri Badırga’da incelemelerde bulundu

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ile Bursa Ticaret Borsası Meclis Üyeleri, Bursa Canlı Hayvan Pazaryeri, Kesimhane ve Karkas Et Borsası Projesi kapsamında Badırga’da incelemelerde bulundu.

BTB üyeleri Badırga’da incelemelerde bulundu

BURSA (DÜNYA) – BTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı ile beraberindeki BTB Meclis Üyeleri, Nilüfer ilçesine bağlı Badırga mahallesindeki 300 dönümlük alan üzerine inşa edilecek olan Bursa Canlı Hayvan Pazaryeri, Kesimhane ve Karkas Et Borsası arazisinde incelemelerde bulundu.

Ziyaretin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Özer Matlı, “Şehrimiz için, BTB üyeleri için, en doğrusu neyse onu yapmanın, gayreti içerisindeyiz. Öngörülen bu proje ile Bursa’da hayvansal ürünler sektöründe yeni bir sayfanın açılacağı ve Türkiye modellemesi olacağına inancımız tamdır. Piyasa fiyatlarını regüle etmesinin yanı sıra, üreticilerin ürünlerini gerek canlı gerekse de kesik et olarak belge bazında muhafazaya bırakmaları, bu belgeler ile farklı alışverişler yapabilmeleri sayesinde fiyatların istikrarı sağlanabilecek, piyasa fiyatları gerek üretici gerekse tüketiciler açısından makul seviyelerde gerçekleşebilecektir. İnanıyorum ki kolektif bir çalışma neticesinde Bursa modern bir tesis kazanacak ve bu alanda da bundan böyle adından söz ettirecektir” dedi.

Deri OSB Müdürlüğü’ne ziyaret

Başkan Özer Matlı ve beraberindeki BTB heyeti, arazi üzerindeki incelemelerinin ardından Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yöntemini de ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Serdar Faik Pala, Yönetim Kurulu Üyeleri Kuddusi Çetin ve Osman Yıldırım ile bir araya gelerek sektör hakkında istişarelerde bulundu.